Alen Bottaini - Italy

 

Ballet Teacher : Lekcja baletowa , wariacje chłopców , neoclasic.

Principal dancer w Bayerisches Staatsballett w Monachium, Niemcy

 Urodzony w Viareggio, Italia; Alen Bottaini zaczął uczyć się baletu w wieku 12 lat we Włoszech. W wieku 15 lat ,
kontynuuje naukę w Londynie, w The Royal Ballet Upper School przez rok,a stamtąd jedzie do Petersburga, do Akademii Vaganova, gdzie po dwóch latach ukończył ją wyróżnieniem. Później kończy studia w National Ballet School of Canada, w Toronto, w tym również nauka tańca współczesnego. Przez cały ten okres ma również szansę studiować pod przewodnictwem Madame Marika Besobrasova, w prestiżowej Academie de Danse Princesse Grace w Monako.

  

 Podczas studiów w Rosji,  Alen był gościem w Osace - Japonia, gdzie tańczy: Solor w La Bayadere, Joker w Swan Lake, Albrecht w II Act Giselle i Carnavale a Venezia. Alen tańczy przy kilku okazjach w Kirov Ballet : Grand Pas Classique z Balanchine, książę w Dziadku do orzechów z Agrypiny Waganowej i pas-de-deux  z baletu Korsarz i w Śpiącej Królewnie . Po wyzazdach do Grecji i Japonii Alen jest
zaproszeny do tańca w Kirow Ballet  i Bolszoj w Moskwie w gali na cześć Madame Natalja Dudinskaja.

We wrześniu 1993 roku wstąpił do Bayerisches Staatsballett w Monachium, Niemcy;
gdzie zaledwie rok później debiutował jako główny tancerz w roli Colas w La Fille Mal Guardee z Sir Frederick Ashton i jako Puck w Midsummer Johna Neumeiera. W przedstawieniu Nights Dream ma szansę udowodnić swoją wartość w ważnych rolach baletowych w tak młodym wieku. Alen Bottaini  jest oficjalnie promowany jako solista i główny tancerz w 1997 .
Nagrody międzynarodowe:
• W 1996 r. Na Międzynarodowym Konkursie w Warnie był pierwszym i jedynym Włochem który
wygrał "Złoty Medal (Senior)" i nagrodę specjalną dla "Najlepszego artysty za Interpretacje".
• We wrześniu 1996 roku otrzymuje nagrodę Positano dla "Najlepszej nowej gwiazdy wschodzącej".
• W grudniu 1996 r. Podbija Paryż podczas gali kończącej VII Paryż Międzynarodowy Konkurs Tańca w Théatre des Champs-Elysées z jego "charme" i "la haute virtuosité de la prestation".
• Również w grudniu jest księciem Dèsiré w Carlo Felice Teatro w Genui, w koprodukcji Genova-Varsavia Śpiącej królewny od Jurija Grigorowicza, obok Eleny Pankova z Marijnsky i został doceniony przez prasę jako "objawienie" sezonu.
• W sezonie 1996/97 otrzymuje nagrodę Danza & Danza, "Najlepszy włoski tancerz w Europie".
• W 1998 r. Otrzymał wyróżnienie "Gwiazda tygodnia" przez Abendzeitunga,Monachium.
• W 2006 roku został nagrodzony tytułem "Najlepszego Wykonawcy Roku" przez czołowy Włoski dziennik baletowy Danza i Danza.
• Niedawno został odznaczony "Grand Prix Giuliana Pensi", jak również "Nagroda za karierę".
• W 2008 Alen otrzymuje honorowy tytuł Kammertänzer, jeden z najwyższych odznaczeń przez bawarskiego Ministra Stanu ds. nauki, badań i sztuki.
Wystąpienia gościnne za graniczne obejmują:
The Queensland Ballet, Lyric Theatre of Brisbane, Sydney, Ballet de Santiago in Chile, Bolshoi Ballet, Kirov Ballet, Osaka i Nagoja w Japonii, Royal Danish Ballet, Narodowy Balet Portugalii, Praga, Théatre du Casino w Montecarlo, Kijów, Teatro La Fenice w Wenecji, Maggio Musicale Fiorentino, Słoweński Balet Narodowy, a także inne galowe występy w całej Europie.
Jego partnerkami były:

Larissa Lezhnina, Diana Vishneva, Elena Pankova, Maria Eichwald, Ambra Vallo, Monica Perego, Simona Noja, Maria Gimenez, Lucia Lacarra,
Lisa-Maree Cullum, Margaret Hillman, Kathryn Heely, Ana Lacerda, Beatrice Carbone, Nina Kaptsova i Katherina Markowskaja.
Repertuar Alen Bottaini obejmuje:
Armand w Pani Kamelii (J.Neumeier), Mercutio i Romeo w Romeo i Juliet (J.Cranko), Solor i Golden Idol w La Bayadere (P.Bart), książę
Nutcracker (J.Neumeier), Albrecht w Giselle (Sir P.Wright), Siegfried in Swan Lake (R.Barra), książę w Kopciuszku (J.Neumeier), Basil w D.Quixote (R.Barra) (Vassiliev), Des Grieux i Lescaut w Manon (Sir K.MacMillan), Petruccio w oswajaniu of the Shrew (J.Cranko), Jean de Bienne, Abderakman w Raymondzie (R.Barra), Lensky w Onieginie (J.Cranko), Puck w Sen nocy letniej (J.Neumeier),Dèsirée i Blue Bird w Śpiącej królewnie (I.Liska po Petipie), Conrad, Ali i Birbanto w Le Corsaire (I.Liska po Petipie), Franz w Coppelii. Les Bourgeois (B.Van Cauwenbergh), Zakousky (P.Martins), 5 Tangos, Trio i Grosse Fuga (H.Van Manen), rodzaj i mieszkanie (Mats Ek), kto dba, Symfonia w C, Tarantella i Brahms-Schönberg (Balanchine), Limb Twierdzenie i artefakt (W.Forsythe), Zugvögel, Swadebka i Bella Figura (J. Kilay), Les Biches (Nijinska), Das Lied von der Erde (Sir K.MacMillan), Festiwal w Genzano (Bournonville) The Storm (Jörg Manner).
I dodatkowe prace:

Robert La Fosse, Lucinda Childs, Twyla Tharp, Peter
Markus, Martin Schläpfer, Itzik Galili, Davide Bombana, Graeme Murphy, Jose
Limon, Terence Kohler. Aby wymienić tylko kilka.
Alen Bottaini's Experience:
Alen rozpoczął karierę jako nauczyciel-gość dla takich firm jak Państwowy Balet Opera Ljubjana w Słowenii; oraz w szkołach baletowych La Danza w Monachium, Dance Station w Monachium, Lorna Wilkinson Ballet School we Włoszech .Keiko Yasuda Ballet School w Japonii i wiele innych.
W 2001 roku przejął organizację i zarządzanie finansami i występów w 
Szkole Baletowej Lorna Wilkinson w Guglielmo Teatro we Włoszech. gdzie robił choreografie : Coppelia, Giselle, Paquita i Dziadek do orzechów.
W grudniu 2010 roku został zaproszony do choreografii na galę "Chopin on Pointe" w Szczecinie
the China Century Theatre w Pekinie, gdzie również wystąpił, aby uczcić pamięć 200 rocznica urodzin Chopina.
Niedawno w latach 2010/2011 pracował jako asystent reżysera, choreograf i reżyser
Ballet Master z Greek National Ballet Company, współpracujący z Rayem Barrą
w odnowieniu swojej "Królowej Śniegu" i Vassilieva w jego D. Quixote, gdzie on
również tańczył główną rolę.

We wrześniu 2011 roku został powołany do gości w J.Crankos Romeo i Julia z
CNB (Narodowy Balet Portugalii), w którym miał możliwość pracy w ramach
wpływ byłej głównej tancerki Stuttgartu Sylviane Bayard Phillips.

W marcu 2012 roku powrócił do gościnnego występu w CNB (National Ballet of Portugal) jako
Książę Dèsirée w Śpiącej królewnie choreografowany przez Teda Brandsena.

Alen Bottaini został zaproszona do nauczania na dorocznej Letniej Szkole RAD w Trentino, największe spotkanie RAD (Królewska Akademia Tańca) we Włoszech; a także w  włoskiej letniej szkole ISTD (Imperial Society of Teachers of Dancing) w Włoszech. Został zaproszony do powrotu w następnych latach. 

We wrześniu 2012 roku Alen tańczył w Arena di Verona na gali "Angeli Sulle Punte ".

Zatańczyli także na Gali w Livorno we Włoszech, na cześć Mariki Besobrasovej.

W 2012/2013 został zaproszony do tańca z David Campos Ballet the Campos ' wersje "Giselle" "Sleeping Beauty", występujące w Hiszpanii i we Włoszech.
Został także zaproszony do tańca z Dessau Ballet "Nibelungen" od Tomasza Kajdanski.

 W marcu 2013 r. Był gościnnym nauczycielem w Szkockim Balecie.

W lecie wrócił do Włoch, aby uczyć klas zaawansowanych z RAD i Letnie Szkoły ISTD zdobywają zaproszenie na przyszłą Szkołę Letnią RAD w 
Kanadzie
Zaproszony do prowadzenia klas mistrzowskich w Międzynarodowej Szkole Letniej w Weronie.
Od grudnia 2013 roku jest ostatnim nauczycielem klasy chłopców w prestiżowej szkole ENBS (ang. English National Ballet School) w Londynie.

Od stycznia 2014 r. Alen Bottaini ma również własną szkołę w Monachium, Niemcy;

Od września 2014 do sierpnia 2017 uczy w szkole ENBS w Londynie , następnie wrócił do Monachium do swojej szkoły jako dyrektor i uczy tam do dziś BMICA
Międzynarodowe Centrum Sztuki Bottica Merlo (BMICA).
Alen od dawna marzyło tym, by oddać swoje  doświadczenie, wiedzę . P
asjonuje się uczuciem wiernej publiczności i fanów i dzieli się swoim odwiecznym uznanie dla artyzmy sztuki baletowej

W dalszym ciągu podróżuje po całym świecie, nie tylko wykonując, ale i nauczając gościnnie, tworząc nowe choreografie, prowadzi lekcjie mistrzowskie i warsztaty, oraz bierze udział  jako jury w International Ciompetitions.